Piątek, 25. lipca 2014

Ostatnia aktualizacja06:57:39

Gorący temat
Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski

Rodziny wielodzietne czują się karane

Email Drukuj

Jak wynika ze statystyk, w Polsce około 20 proc. stanowią rodziny z trojgiem dzieci, zaś około 5 proc. to małżeństwa, które mają pięcioro dzieci i więcej.

Sztandar dla ostrowieckiej komendy (zdjęcia)

Email Drukuj

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. W tym roku obchodzona jest także 95. rocznica jej powstania.

Podsumowanie projektu PROGRES realizowanego na UJK

Email Drukuj

Dobiega koniec projektu „Progres - Program Rozwoju: Gospodarka - Edukacja – Sukces”, który od września 2010 r. z powodzeniem był realizowany na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Policjanci świętują (zdjęcia)

Email Drukuj

Wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystym Apelem Pamięci rozpoczęto Wojewódzkie Obchodzy Święta Policji.

Niezwykła inwestycja w Bałtowie

Email Drukuj

Zgodnie z zapowiedziami ostrowieckich pszczelarzy, to Bałtów staje się jednym z najważniejszych ośrodków pszczelarstwa w Polsce, a może nawet i w Europie.

Gdzie są lwy? W nagrodę dwutygodniowe wczasy w Belgii!

Email Drukuj

To rozegrało się w styczniu, 2006 roku, a poinformował nas o tym ówczesny dyrektor szkoły rolniczej w Bałtowie.

Browar wstępnie zaakceptowany

Email Drukuj

Radni podczas piątkowej sesji opowiedzieli się za realizacją Ostrowieckiego Browaru Kultury w oparciu o partnerstwo publiczno - prywatne.

Telefon pani prezes...

Email Drukuj

Radny Włodzimierz Sajda podczas sesji Rady Miasta ponownie zapytał, czy zdany został służbowy telefon komórkowy w MPK?

Ostrowiec powyżej 70 tys. mieszkańców

Email Drukuj

Przy okazji kolejnych wyborów, otrzymujemy informację o liczbie uprawnionych osób do głosowania i ogólnej liczbie mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zbliża się siódmy „Moto Zauro Music”

Email Drukuj

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników motocykli, zlotowych klimatów i dobrego rockowego grania.

Powstanie pomnik ku czci ostrowieckich Żydów

Email Drukuj

Jeszcze w tym roku, przy ulicy Starokunowskiej, w pobliżu miejsca, w którym stała synagoga, powstanie pomnik upamiętniający zamordowaną w czasie wojny ludność żydowską.

Dobrze mieć taką fundację

Email Drukuj

Pracownicy Centrum Integracji Społecznej pomogli rodzinie Sebastiana w modernizacji łazienki i przystosowaniu jej do potrzeb chorego syna.

Karta nadal bez lokalnych ulg

Email Drukuj

Choć w MOPS można już złożyć wnioski o wydanie „Karty Dużej Rodziny”, to nadal spore kontrowersje budzi to, że mimo podjętych prac nie ma pakietu gminnych ulg.

Zgłoś drużynę do Turnieju Piłkarskiego Ogrody 2014!

Email Drukuj

Piłkarski Turniej Ogrody 2014 wystartuje 27 lipca o godz. 14.00 wraz z festynem z kiełbaskami i popcornem oraz dobrą muzyką.

Będzie się działo...

Email Drukuj

Od 1 września 2014 r., w autobusach komunikacji miejskiej zapłacimy za bilet jedynie 1,50 zł. Pojawi się jedenaście miejskich linii i osiem linii komercyjnych pozamiejskich.

Ile można czekać na wykonanie prawomocnego wyroku?

Email Drukuj

Mieszkaniec os. Rosochy zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim o nie uwzględnieniu wniosku o zwołanie Walnego Zgromadzenia w SM „Krzemionki”.

"Łyk Kultury"

Email Drukuj

„Łyk Kultury” to cykl ośmiu jednodniowych pikników edukacyjno-artystycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych w ośmiu różnych lokalizacjach w Ostrowcu Św. w okresie wakacji.

Stawiamy na dyskonty

Email Drukuj

-Czy remont sklepu może być odpowiednim magnesem, żeby przyciągnąć tłumy? Na przykładzie Ostrowca Św. okazuje się, że tak.

Nominacje prokuratorskie

Email Drukuj

W siedzibie Prokuratury Generalnej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania na kadencyjne stanowiska w prokuraturach rejonowych i okręgowych.

Publiczny Bank Komórek Macierzystych

Email Drukuj

Ostrowiecki szpital podspisał umowę z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu.

Czy i kiedy województwo otrzyma środki na budowę?

Email Drukuj

Rada Powiatu Ostrowieckiego podjęła uchwałę intencyjną w sprawie przekazania województwu świętokrzyskiemu w 2015 r. dotacji w wysokości 2,5 mln zł.

Strona 1 z 147